Szkolenia JIRA – sprawdź, w jaki sposób możesz zarządzać firmą

W wielu firmach, zwłaszcza tych tworzących oprogramowanie, przy pracy nad projektami wykorzystuje się oprogramowanie JIRA. Jest ono pomocne nie tylko dla samych programistów, ale także tych pracowników, którzy z programistami współpracują w procesie tworzenia produktu. Jira świetnie sprawdza się zwłaszcza przy realizacji tak zwanych metodyk zwinnych. Można dzięki niej, po każdym ze sprintów, określić co zespół robić powinien, a może przestać realizować.

Program, który ułatwia pracę

Dzięki temu rozwiązaniu cały zespół projektowy, już na pierwszy rzut oka, widzi, na jakim etapie realizacji zadania się znajduje. Można ocenić, jakie zadania zostały wykonane, a jakie są na liście, oraz etapy prac poszczególnych zespołów. Można określić także, ile czasu pracownik poświęcił na jedno, konkretne zadanie.

Z tego powodu firmy tworzące oprogramowania stawiają mocny nacisk na profesjonalnie przeprowadzone szkolenia JIRA swoich pracowników. W wielu firmach jest podstawowe i niezbędne narzędzie pracy, dlatego każdy z pracowników musi znać jego funkcjonalności i możliwości. A szkolenia JIRA pozwalają lepiej poznać ten program.

JIRA – system, który prężnie się rozwija

Sama JIRA wciąż się zmienia i rozwija. Oprócz wersji dla zespołów, które tworzą oprogramowanie, powstała także wersja dla zespołów informatycznych oraz zespołów biznesowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, JIRA nie jest narzędziem tylko i wyłącznie dla pracowników technicznych, którzy tworzą kody, ale także dla pracowników z całej organizacji, którzy mogą zarządzać zadaniami, procesami oraz projektami. Co ciekawe sami nawzajem mogą śledzić postęp swoich prac, być na bieżąco z projektami realizowanymi przez współpracowników. JIRA daje możliwość zostawiania komentarzy, czy powiadamiania innych członków zespołu o ważnych kwestiach. Jest to jedno miejsce, w którym zgromadzona jest cała wiedza o projektach. JIRA biznesowa skierowana jest do zespołów marketingowych, prawnych, finansowych oraz tych prowadzących rekrutację.

Realizacja codziennych zadań przy użyciu JIRA zdecydowanie zwiększa wydajność pracowników, pozwala oszczędzić czas i pozytywnie wpływa na przebieg pracy.