Profesjonalny program do obsługi hotelu – dlaczego warto na niego postawić?

Uniknięcie chaosu w hotelu możliwe jest tylko wtedy, gdy korzysta się z programu do obsługi hotelu – http://www.chart.pl/. Powinien to być zaawansowany technologicznie, kompleksowy program. Do czego najbardziej potrzebny jest tego rodzaju program? I dlaczego warto na niego postawić?

Zinformatyzowana rezerwacja

Oczywiście, program do obsługi hotelu powinien zajmować się między innymi rezerwacjami. Jest to niezbędne chociażby z ego względu, że dzisiaj zdecydowana większość rezerwacji odbywa się drogą internetową. Program do obsługi hotelu powinien umożliwiać klientom łatwe rezerwowanie pokoi poprzez wykonanie kilku kliknięć.

Ponadto istotne jest, aby każda rezerwacja była od razu zapisywana w systemie. Chodzi o to, aby zarezerwowany pokój od razu został wyłączony z rezerwacji. Pozwala to uniknąć sytuacji, w której więcej niż jedna osoba zarezerwuje ten sam pokój.

Rzecz jasna, nadal odbywają się także rezerwacje przez telefon. W tym przypadku zadaniem pracownika hotelu jest zablokowanie dostępności pokoju zaraz po dokonaniu rezerwacji przez klienta.

Usługi dostępne w pokojach

Program do obsługi hotelu powinien również rozwiązywać kwestię płatnych usług dostępnych w pokoju. Mowa tutaj na przykład o mini barze w pokoju. Dobry program do obsługi hotelu dolicza do rachunku gościa hotelowego odpowiednie kwoty za poczęstunki, z których korzysta. Podobnie sytuacja powinna wyglądać również chociażby z płatną telewizją. Niezwykłym ułatwieniem jest automatyczne doliczanie kwot należnych za płatne kanały do rachunku.

Pozostałe usługi hotelowe

Niewątpliwie kompleksowy program do obsługi hotelu powinien również obsługiwać wszelkie pomieszczenia hotelowe, w których świadczone są jakiekolwiek usługi. Mowa tutaj chociażby o SPA czy też o polu golfowym.

Chodzi przede wszystkim o to, aby system rejestrował wejścia do poszczególnych obiektów. Najczęstszym rozwiązaniem są karty magnetyczne, z których trzeba skorzystać, ażeby wejść do danego obiektu. Ułatwia to rejestracje wejść klientów i pozwala na wygenerowanie odpowiedniego rachunku za poszczególne usługi.