Producent POS – jak dzisiaj wyglądają jego produkty i jak wybrać najlepszy?

Z racji tego, iż terminale płatnicze są dziś niezbędne w tysiącach miejsc, na rynku funkcjonuje wielu producentów tych urządzeń. Każdy z nich wytwarza przynajmniej kilka typów terminali. Jak podjąć decyzję odnośnie tego, który terminal wybrać? Co cechuje dobry terminal, a po czym można poznać gorsze urządzenie?

Mnogość funkcji

Każdy producent POS dysponuje zarówno terminalami o prostej budowie, bez wielu dodatkowych funkcji, jak i takimi, które są zdecydowanie bardziej skomplikowane. Wszystko przez to, że pomimo, iż klienci coraz częściej chcą bardziej zaawansowanych terminali, to jednak wciąż nie brakuje zwolenników prostych urządzeń. Wydaje się jednak, że kwestia zaprzestania produkcji terminali z jedną tylko funkcją jest kwestią czasu.

Obecnie, najwyższą popularnością cieszą się terminale, które pozwalają na kompleksową obsługę klienta. Chodzi o to, że dzięki nowoczesnym urządzeniom klient może zapłacić w dowolny sposób. Rzecz w tym, że nie tylko może on wyciągnąć kartę po to, aby włożyć ją do czytnika i wstukać PIN, lecz również może wykorzystać metody zbliżeniowe, a nawet zapłacić bez użycia karty.

Podłączanie innych urządzeń

Producent POS coraz częściej wyposaża również swoje urządzenia w kilka wejść na inne sprzęty. Chodzi o to, aby połączyć terminal z całym sprzętem znajdującym się przy kasie. Robi się to po to, aby kasjerom pracowało się łatwiej, a klienci podczas dokonywania zakupów odczuwali większy komfort.

Najczęściej występującym wejściem w terminalach jest zdecydowanie to, do którego podłączyć można szufladę kasową. Niemniej jednak, podłącza się również inne urządzenia. Często jest to drukarka fiskalna, ale także na przykład wyświetlacz. Różnego rodzaju monitory przydają się chociażby do wyświetlania reklam przy kasach.

Warto również zauważyć, że przy wyborze terminali często zwraca się uwagę na nowoczesność terminala, polegającą chociażby na instalacji ekranu dotykowego. Bez wątpienia ułatwia on pracę i w znacznym stopniu zwiększa komfort obsługi klienta.