Oprogramowanie dla gastronomii konieczną inwestycją?

Osoby prowadzące restauracje, kawiarnie, czy hotele coraz częściej decydują się na wdrożenie systemów komputerowych. Oprogramowanie dla gastronomii – http://www.mojegastro.pl/ -jest przeznaczone zarówno dla małej gastronomii, jak i wielkich sieci restauracji. Sprawdź, czy jest to konieczna inwestycja.

Korzyści z oprogramowania

Oprogramowanie dla gastronomii to korzystne narzędzie, które znacznie usprawni zarządzanie, między innymi na szczeblach menedżerskich. Gwarantuje ono pełną kontrolę nad każdym punktem pracy w lokalu. System może znacznie poprawić zarówno wydajność pracowników kuchni, jak i kelnerów na sali. Oprogramowania współpracują ze sporą ilością urządzeń i systemów, które usprawniają działanie każdego lokalu.

Wykorzystanie oprogramowania w gastronomii, znacznie może przyspieszyć tworzenie dokumentów, analiz sprzedaży, czy zamówienia towarów. W hotelach natomiast, system informatyczny znacznie poprawia i automatyzuje pracę recepcji, a także eliminuje pomyłki w rezerwacjach, czy przekazywaniu rachunków gastronomicznych gościa na hotelowy rachunek gościa. Ułatwia to rozliczenie meldunku oraz wypełnianie dużej ilości dokumentów.

Dzięki systemowi możemy zredukować straty, które wynikają z błędów personelu, złego dozowania produktów, czy też kradzieży.

Dla osób, które rozglądają się za oprogramowaniem dla gastronomii, znaczącym elementem będzie to, by było proste w obsłudze oraz funkcjonalne. Powinno być także kompatybilne ze sprzętem działającym na rynku, na przykład z przenośnym bonownikiem, drukarkami kuchennymi, czy systemami przywoływania.
Wszystko to ułatwi zarządzanie lokalem oraz zwiększy rentowność.
Program powinien także umożliwić tworzenie raportów, czy rozliczenia poszczególnych surowców, co wpływa znacząco na zarządzanie lokalem. Ważne jest też, by program posiadał serwis, z którym w razie awarii, możemy się w każdej chwili skontaktować.

Poprawa komfortu pracy

Korzystanie z oprogramowania dla gastronomii znacznie poprawia komfort pracy. Obsługa takiego systemu jest intuicyjna i nie sprawi trudności nawet laikowi. Jest tu możliwość dodawania notatek do zamówień. System współpracuje z urządzeniami fiskalnymi, czy czytnikami kodów. Jest możliwość nadania skrótów poszczególnym potrawom. Dostajemy także informację o przekroczeniu uprawnień. Możemy wprowadzać i rozliczać na przykład dania specjalne.
Oprogramowania dla gastronomii są przejrzyste i umożliwiają nam podgląd na rachunki, transakcje, czy rachunek danego stolika.
System umożliwia grupowanie danych produktów, na przykład warzyw, napojów, czy alkoholi. Mamy także wgląd na szczegółowy widok sali, czy listy dodatków do potraw.
Istotne jest też to, że możemy decydować o kolejności podawania potraw do danego stolika, czy dowiedzieć się o zbyt długim oczekiwaniu gości na potrawę.

Oprogramowanie dla gastronomii sprawia także, że czas przyjmowania i modyfikacji zamówień się skraca. Można szybko skorygować zamówienie, a także istnieje możliwość wydruku bonów w miejscu, gdzie potrawy są przygotowywane.
Jest tu także możliwa bezpieczna identyfikacja pracownika. Można sterować szufladą kasową. Za pomocą systemu, można obsługiwać dowolne metody płatności, jest możliwa obsługa kart firmowych, a także wystawianie faktur do paragonów.
Program jest kompatybilny z różnymi aplikacjami.

Oprogramowanie znacznie ułatwia zarządzanie lokalem. Jest tu możliwa rejestracja czasu pracy, dzięki czemu mamy kontrolę nad pracownikami. Mamy dostęp do raportów obecności pracowników oraz do ustalania na przykład warunków prowizji.

Jest tu także dostęp do rozbudowanych raportów gastronomicznych. W niektórych oprogramowaniach dostępnych jest około 100 raportów. Jest możliwość przygotowania raportów według indywidualnych życzeń klienta.

Jak widać, jest wiele korzyści płynących z posiadania oprogramowania dla gastronomii. Znacząco ułatwi nam ono zarządzanie lokalem i zaoszczędzi papierkowej roboty. Programy są też przyjazne dla użytkowników, więc nie będzie problemu z ich obsługą.