Jak efektywnie zarządzać projektami? Postaw na JIRA zarządzanie projektami

Wiele firm poszukuje na swój własny użytek rozwiązań, które będą w stanie usprawnić codzienną pracę projektową, tym bardziej, że taki sposób pracy staje się coraz popularniejszy. JIRA zarządzanie projektami – http://jirasolutions.pl/o_jira/zarzadzanie-projektami-i-zadaniami/ – to popularne i powszechnie wykorzystywane oprogramowanie, które sprawdzi się zarówno w niewielkiej firmie jak i w sporej organizacji. Potrzeba posiadania tego rodzaju specjalistycznych narzędzi zazwyczaj rodzi się wraz z rozrostem firmy. Im większe, bardziej rozległe i bardziej skomplikowane projekty zaczynamy realizować, tym większa potrzeba ich systematyzacji i przejrzystości podczas wykonywania ich poszczególnych etapów. Aby móc mieć wszystko pod kontrolą i nie tracić czasu na nieporozumienia – warto postawić na sprawdzone narzędzia pracy, których zakup tak naprawdę nie wiąże się ze zbyt wielkimi kosztami.

JIRA zarządzanie projektami – nieocenione wsparcie dla koordynatora projektu

Oprogramowanie w szczególności jest przydatne dla osoby, która projekt koordynuje, ale z jego niewątpliwych zalet korzystają tak naprawdę wszystkie osoby pracujące przy realizacji zlecenia. Za pomocą programu można dodawać poszczególne zadania, określać ich ważność oraz czas wykonania, przypisywać do zadań osoby, które mają je realizować i przyznawać im dostęp do dodawanych materiałów. Wszystkie zadania można hierarchizować, a także dzielić na katalogi. JIRA zarządzanie projektami sprawdzi się także przy zwinnych technikach zarządzania projektami w myśl metodologii Agile w firmach programistycznych zajmujących się wytwarzaniem oprogramowania. Program pozwala na bieżące wprowadzanie zmian, które od razu są widoczne dla każdego zainteresowanego. Dzięki temu każdy pracownik ma na bieżąco dostęp do wszelkich niezbędnych informacji o projekcie. Dodatkowe funkcje szacowania oraz raportowania pozwalają na jeszcze lepsze zarządzanie projektem w czasie. Wszelkie wątpliwości mogą więc zostać rozwiane w mgnieniu oka.

A jakie są korzyści dla pracowników? Podstawa to komfort pracy nad projektem

JIRA zarządzanie projektami to oprogramowanie, które znacząco jest w stanie usprawnić pracę każdego, kto pracuje przy projekcie. Przede wszystkim dlatego, że wszelkie niezbędne informacje potrzebne w tym celu są zebrane w jednym miejscu i w każdym momencie można je podejrzeć. Przejrzystość systemu pozwala niemalże natychmiast zorientować się w tym, jakie zadania są najpilniejsze i na czym polegają. Dzięki temu możemy unikać wszelkich nieporozumień związanych z nie do końca odpowiednią komunikacją w firmie, znacząco pozwala to także na oszczędność czasu, gdyż od razu każdy dokładnie wie, jakie zadania zostały do niego przypisane.

Firmy, które posiadają profesjonalne oprogramowanie lepiej realizują zlecenia

Także i klienci firm, które posiadają tego rodzaju oprogramowanie, czerpią z tego korzyści. Dzięki właściwym do tego narzędziom wszelkie zadania realizowane są w bardziej profesjonalny sposób, a co za tym idzie mniej błędów pojawia się podczas realizacji zlecenia, a i finalny produkt charakteryzuje się wysoką jakością. JIRA zarządzanie projektami doskonale sprawdza się także jako program umożliwiający kontrolę błędów na każdym etapie realizacji oraz podczas przewidzianych sesji poprawkowych. Zgłaszane uwagi od razu mogą zostać dodane w formie zadań do wykonania do systemu, gdzie koordynator projektu przypisuje konkretną osobę do wykonania poprawki w odpowiednim terminie. Dzięki takiej organizacji każdy z pracowników wie za co jest odpowiedzialny, a wszelkie zgłoszone uwagi od razu mają szansę zostać naprawione.

Podsumowując, odpowiednie narzędzia do pracy są podstawą każdej firmy, to one pozwalają na sprawniejszą pracę i umożliwiają dalszy rozwój. Wygodniejsza i sprawniejsza praca, a także łatwiejsza komunikacja pomiędzy pracownikami wpływają także na komfort pracy oraz motywację pracowników. Jeśli jest więc coś, co chcielibyśmy zrobić, aby zapewnić naszej firmie szybszy rozwój to właśnie inwestycja w dobre narzędzia pracy, które okażą się nieocenione w momencie, kiedy zaczną pojawiać się coraz większe i poważniejsze zlecenia do realizacji.