Do czego służy program dla hoteli?

Jeśli zastanawiasz się, jakie funkcje ma oprogramowanie dla hoteli, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz też odpowiedź na pytanie, czy warto wykorzystać ten program nie tylko w hotelach, ale też w hostelach, pesjonatach i innych ośrodkach wypoczynkowych.

Zarządzanie hotelem nie musi być skomplikowane

W każdym większym hotelu jest zawsze takie pomieszczenie, z którego można zarządzać wszystkimi najważniejszymi procesami, jakie się w hotelu dzieją. Program dla hoteli właśnie umożliwia zarządzanie hotelem z tego miejsca. Oprogramowanie takie dotyczy najważniejszych systemów hotelowych. Przede wszystkim za pomocą tego oprogramowania można manipulować energią elektryczną. Można więc zmieniać natężenie i kolor światła w poszczególnych pomieszczeniach. Oprócz tego z takiego pomieszczenia można również ustawiać temperaturę w poszczególnych strefach hotelowych. Jeżeli jest zbyt niska, to można ją zwyczajnie podnieść, a jeżeli jest zbyt wysoka to ochłodzić. Ponadto na oprogramowanie takie składa się również system kamer. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba jest w stanie monitorować z głównego pomieszczenia co tak naprawdę dzieje się w poszczególnych pomieszczeniach hotelu. Ostatecznie więc, jeśli coś będzie nie tak, to możliwa jest szybka reakcja pracowników. Oprogramowanie takie umożliwia również kontrolowanie ilości gości w hotelu i podaje ilość wolnych i zajętych pokoi. Ponadto są tam zapisywane informacje dotyczące okresu, w jakim dany pokój będzie wynajęty i okresu, w jakim będzie wolny. Znacznie ułatwia to pracę pracownikom, których zadaniem jest obsługa klientów i robienie rezerwacji.

Jakie funkcje ma jeszcze oprogramowanie hotelowe?

Na program dla hoteli takie składa się również system alarmowy, który uruchamia się samoistnie w momencie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia w hotelu. Jeżeli przykładowo wystąpi pożar, to uruchamia on pryskacze i nadaje komunikaty o ewakuacji. Samoistnie wyłącza wtedy wszystkie inne systemu, w tym przykładowo zatrzymuje wszystkie windy. Jak wiadomo jeżdżenie windą w momencie wystąpienia pożaru nie jest najlepszym pomysłem. Wysyła on również samoistnie wiadomość do straży pożarnej o wystąpieniu pożaru. Jeżeli w takim oprogramowaniu ustawi się wysokość temperatury, jaka ma być stale utrzymywana w hotelu, to system ten robi wszystko aby taką temperaturę utrzymać. Jest to więc ogromna pomoc w zarządzaniu całym hotelem.