Cena nie jest najważniejsza. Zainwestuj w crm call center i popraw jakość obsługi

Powadzisz sprzedasz produktów lub usług, a mimo to wyniki prowadzonych kampanii nie są zadowalające? Warto zastanowić się, z czego ta sytuacja wynika. Czasem niewielkie zmiany, jak np. zainwestowanie w odpowiednie oprogramowanie, mogą znacząco polepszyć zyski w firmie.

Nie konkuruj tylko i wyłącznie ceną. To zła taktyka

Właściciele biznesów e-commerce wiedzą, że muszą liczyć się z olbrzymią konkurencją. Dotyczy to zwłaszcza sklepów internetowych. W czasach tak powszechnego dostępu do różnego typu porównywarek cenowych, np. skąpiec.pl, ceneo.pl czy okazje.info, cena odgrywa bardzo ważną rolę. Klienci mogą bez trudu sprawdzić, w jakim miejscu w sieci produkt, którego szukają jest najtańszy. Czy to znaczy, że trzeba minimalizować marżę, by wybić się na pozycję lidera w branży? Niekoniecznie, bo to droga na skróty i nie przysporzy lojalnych klientów.

Jak jeszcze można przyciągnąć klienta?

Sporo konsumentów bazuje na poleceniach znajomych oraz swoich doświadczeniach. Przykładowo, jeśli wcześniej robili w danym miejscu zakupy i zostali profesjonalnie obsłużeni, nie musieli długo czekać na przesyłkę, a ewentualne reklamacje i zwroty były sprawnie załatwione, to prawdopodobieństwo, że za jakiś ponownie coś kupią w tym samym sklepie wzrasta. Wprawdzie sprzedawcy kuszący jedynie niską ceną zyskują więcej klientów pierwszorazowych, ale z reguły nie są oni lojalni. Wniosek nasuwa się sam. Konkurowanie wyłącznie na koszty to za mało. Oczywiście cena też jest istotna. 51% klientów uznaje ją za ważny czynnik przy wyborze miejsca w internecie (raport Gemius 2015), jednak nie bez znaczenia jest dobra obsługa, która pomaga zdobyć lojalnych klientów. Zauważyli to nawet światowi giganci, jak np. Amazon, którzy generują w ten sposób 75% przychodów (raport RJMetrics 2014). Warto więc zadbać o profesjonalną obsługę. Jest to możliwe, ale trzeba zainwestować w dobry program call center zintegrowany z crm call center.

Nowoczesne narzędzia niezbędne do poprawienia jakości obsługi

Wybierając oprogramowanie wspomagające komunikację należy zwrócić uwagę, na to z jakich funkcji może skorzystać konsultant. Niezbędny jest oczywiście system crm call center, w którym można sporządzać notatki z przeprowadzonych rozmów. Mogą się one przydać przy kolejnym kontakcie. W oparciu o nie agent przygotowuje spersonalizowaną ofertę. Bardzo ważną funkcją jest również system zapowiedzi głosowych, które można ustawiać w różnych sytuacjach, np. kiedy czas oczekiwania trwa zbyt długo. Istotna jest też identyfikacja numeru oraz przekierowanie go do kompetentnego konsultanta lub działu. To znacznie przyspiesza czas załatwienia sprawy.